Historia kościoła

Historia kościoła

Wspólnota chrześcijańska The Rock powstała w październiku 2001 roku. Jej założycielami byli Martijn i Ellen Krale, misjonarze z Holandii. We Wrocławiu mieszkali od 1997 do 2013 roku, po czym zdecydowali się na powrót do Holandii, przekazując prowadzenie wspólnoty radzie kościoła. Obecnie pastorem wspólnoty jest Radosław Grygoruk z żoną Joanną, którzy współtworzą radę kościoła wraz z Anną i Łukaszem Bogdanowicz oraz Joanną i Łukaszem Kordas.

Jesteśmy kościołem otwartym, świadomym swojej misji. Każdy jest u nas bardzo mile widziany, niezależnie od wieku czy statusu społecznego.
Przyjdź taki, jaki jesteś. Bóg cię kocha i lubi. On akceptuje cię takiego, jakim jesteś. Jego plany na przyszłość dla ciebie są lepsze, niż jesteś to sobie w stanie wyobrazić w tej chwili.

Jesteśmy pozytywnie ustosunkowani do innych kościołów. Wierzymy, że Jezus Chrystus jest głową Kościoła, który stanowi Jego ciało. W naszym przekonaniu jedność między kościołami ma bardzo duże znaczenie i jako wspólnota The Rock chcemy tę jedność wspierać.